| |

/

|


АРХИВ ЖУРНАЛА
Подготовка к беременности
В ожидании ребенка
Роды
От 0 до 1 года
От 1 до 3 лет
От 3 до 6 лет
Семейный отдых и спорт
Детская страничка
Здоровье
Юридический ликбез

календарь событий на

03Mon 04Tue 05Wed 06Thu 07Fri 08Sat 09Sun

13 гостей и 0 пользователей


ПОДРОБНЕЕ

РЕГИСТРАЦИЯ

image
Вундеркинд
image
Экологическое освещение

image

ПОДРОБНЕЕ

 
 
Страхи будущих мам
 
Страхи майбутн╕х мам: у чому вони ╕ як ╖х долати?


Часто говорять, що народити дитину не так страшно, як виховати, але б╕льш╕сть ж╕нок не нав╕ть не наважуються на ваг╕тн╕сть, з огляду на певн╕ упередження.

1. Я потовст╕шаю
Насправд╕: у найближч╕ дев`ять м╕сяц╕в ти д╕йсно неухильно додаватимеш у ваз╕ ╕ набереш в середньому в╕д 8 до 12 кг. З них власних жирових в╕дкладень - не б╕льше 4.
Решта - це дитина, плацента, матка, навколопл╕дн╕ води, додатковий об`╓м кров╕, тканинн╕ р╕дини, залозиста тканина грудей. Б╕льш╕сть мам повертаються до сво╓╖ колишньо╖ ваги через 1,5-2 м╕сяц╕ п╕сля полог╕в. А деяких п╕сляродова су╓та ╕ зовс╕м примушу╓ стати струнк╕ше, н╕ж до ваг╕тност╕.
Що робити? ╥ж не за двох, а для двох - тобто харчуйся часто (5-6 раз╕в на день) ╕ збалансовано (б╕лки, жири, кл╕тковина, в╕там╕ни), але невеликими порц╕ями. Приймай спец╕альн╕ в╕там╕ни для ваг╕тних.

2. У мене з`являться розтягнення
Насправд╕: Розтягнення виникають не в ус╕х. ╥х поява обумовлена ╕ндив╕дуальними особливостями шк╕ри. У когось вона в╕д природи еластичн╕ша, а у когось менш.
Найчаст╕ше розтяжки утворюються з бок╕в живота, на стегнах ╕ на грудях - тобто там, де шк╕ра п╕д час ваг╕тност╕ б╕льше всього розтягу╓ться, п╕дстроюючись п╕д нов╕ об`╓ми.
Що робити? Стеж за сво╓ю вагою ╕ не допускай р╕зко╖ зм╕ни. Купи зас╕б в╕д розтяжок або будь-який крем для п╕двищення пружност╕ шк╕ри - ╕ масажуй проблемн╕ д╕лянки.

3. У мене обвиснуть груди ╕ жив╕т
Насправд╕: груди п╕д час ваг╕тност╕ ╕ грудного вигодовування пом╕тно зб╕льшуються в об`╓м╕.
А ось п╕сля того, як годування зак╕нчено, груди можуть у когось "здутися", стати меншими, н╕ж до полог╕в. У когось вони розвинуться ╕, навпаки, будуть б╕льшого розм╕ру. Жив╕т д╕йсно втратить свою пружн╕сть, але при правильному догляд╕ - лише на 2-3 м╕сяц╕ п╕сля полог╕в.
Що робити? До початку другого триместра ваг╕тност╕ потр╕бно поклопотатися про спец╕альний п╕дтримуючий бюстгальтер для обважн╕лих грудей. До к╕нця другого триместра буде потр╕бно бандаж для п╕дтримки живота.
Можеш користуватися спец╕альними кремами для п╕двищення пружност╕. Але найд╕╓в╕ший метод боротьби з "обвисанням" живота ╕ грудей - ф╕зичн╕ вправи (тренування для преса, в╕джимання, нахили уб╕к). Можеш приступати до занять через 2-3 тижн╕ п╕сля пологового будинку.

4. У мене випаде волосся ╕ зуби
Насправд╕: все навпаки! Ж╕ноч╕ гормони, що роз╕гралися на тл╕ ваг╕тност╕, - естроген ╕ прогестерон - не дають випадати нав╕ть майже в╕дмерлим волоскам ╕ додають вс╕й шевелюр╕ здоровий блиск. Ти здиву╓шся, наск╕льки пишними ╕ здоровими виглядатиме тво╓ волосся! Стан зуб╕в п╕д час ваг╕тност╕ ╕ п╕сля не╖, звичайно, не пол╕пшу╓ться. Але при правильному догляд╕ ╕ не пог╕ршу╓ться!
Що робити? Збагачуй св╕й рац╕он кальц╕╓м, не забувай про в╕там╕ни. В╕дв╕дай стоматолога ╕ прол╕куй все, що потр╕бне, ще до плановано╖ ваг╕тност╕.

5. Мене весь час нудитиме
Насправд╕: Токсикоз - зовс╕м не найобов`язков╕ше явище! Якщо ти св╕домо готувалася до ваг╕тност╕ (тобто хоч би протягом 3-5 м╕сяц╕в правильно харчувалася, не зловживала алкоголем, не палила ╕ вживала в╕там╕ни), то, швидше за все, майбутн╓ материнство не викличе у тебе блювотного рефлексу.
Що робити? Не схоплюйся з л╕жка, ледве прокинувшись. На випадок уран╕шнього нездужання тримай поряд з л╕жком б╕скв╕ти, сухар╕, яблуко, мигдаль ╕ чай з лимоном: все це необх╕дно з`╖сти “через не хочу” - ╕ настане полегшення. Б╕льше гуляй ╕ ╖ж св╕ж╕ фрукти. Якщо блювота трапля╓ться не менше 5 раз╕в на день ╕ приводить до втрати ваги, обов`язково скажи про це л╕карев╕.

6. У мене з╕псу╓ться характер
Насправд╕: Перепади настро╖, викликан╕ гормональною перебудовою, теж в╕дносять до прояв╕в раннього токсикозу. В╕дом╕ випадки, коли дружини, що люблять ╕ н╕жн╕, п╕д час ваг╕тност╕ починали випробовувати огиду до власного чолов╕ка ╕ подавали на розлучення.
П╕к душевно╖ невр╕вноваженост╕ потрапля╓ на другий-трет╕й м╕сяць ваг╕тност╕.
Його проявами бувають безпричинн╕ сльози, п╕двищена драт╕влив╕сть, образлив╕сть, страх, р╕зк╕ переходи в╕д радост╕ до туги.
Що робити? Наберися терп╕ння ╕ попроси того ж в╕д тих, що оточують. Нагадуй соб╕, що вс╕ негативн╕ емоц╕╖ - результат гормональних вибух╕в, а не адекватна реакц╕я на навколишн╕й св╕т. Прагни уникати необачних вчинк╕в, про як╕ п╕сля пошкоду╓ш. Принаймн╕, не розлучайся ╕ не подавай документи на ем╕грац╕ю!

7. Я не зможу займатися сексом
Насправд╕: Статеве ваблення п╕д час ваг╕тност╕ пом╕тно слабша╓ лише у одн╕╓╖ д╕вчини з трьох. А у деяких, навпаки, повторю╓ться медовий м╕сяць. "Найсексуальн╕шим" для б╕льшост╕ ста╓ все той же перший триместр. Це викликано гормональною перебудовою, незвичними в╕дчуттями, токсикозом, стресом.
Що робити? Займайся любов`ю! При нормальн╕й ваг╕тност╕ секс для тебе ╕ малюка безпечний. Проте потр╕бно перервати статеве життя ╕ проконсультуватися з л╕карем, якщо з`явилися кров`ян╕ вид╕лення, матка пер╕одично напружу╓ться або ╕сну╓ загроза передчасних полог╕в.

8. Мен╕ доведеться поставити хрест на кар`╓р╕
Насправд╕: У наш час мама-кар`╓ристка вже не виклика╓ н╕ здивування, н╕ тим б╕льше засудження. Зв╕льнити "за ваг╕тн╕сть" (╕ нав╕ть п╕д час ваг╕тност╕!) тебе не можуть: закон забороня╓.
Кр╕м того, якщо в тво╖й кар`╓р╕ в╕дбувся заст╕й, то декретна в╕дпустка - в╕дм╕нний прив╕д переглянути сво╖ плани ╕ п╕дшукати нову, перспективн╕шу роботу. За п╕втора роки, погодься, це ц╕лком реально.
Що робити? Н╕чого. Принаймн╕, за м╕сяць до полог╕в ╕ два м╕сяц╕ п╕сля них. Все одно ти не зможеш як сл╕д зосередитися на робот╕ (╕, в╕дпов╕дно, зарекомендувати себе з кращого боку). А пот╕м, запросивши няню або розпод╕ливши домашн╕ обов`язки по родичах, можеш см╕ливо продовжувати сходження до кар`╓рних вершин.

9. Дитина мен╕ поки не по кишен╕
Насправд╕: П╕дготовка до народження малюка ╕ його перш╕ роки можуть коштувати астроном╕чних сум, а можуть опинитися по кишен╕ ╕ студентськ╕й пар╕. Звичайно, дитина - ще не народившись! - вимага╓ додаткових витрат. Але тим вище стимул (╕ для тебе, ╕ для його тата) активн╕ше працювати ╕ б╕льше заробляти.
Що робити? Дотримуйся принципу розумно╖ економ╕╖. Перш н╕ж кидатися в ел╕тн╕ кл╕н╕ки, спробуй оглянути районну ж╕ночу консультац╕ю ╕ найближчий пологовий будинок - ц╕лком можливо, що ╕ там ти знайдеш добрих фах╕вц╕в ╕ нормальн╕ умови.
Не женися за спец╕альними вбраннями для ваг╕тних - чи потр╕бн╕ тоб╕ реч╕, як╕ коштують дорого, а прослужать всього три-чотири м╕сяц╕? Потр╕бн╕? Тод╕ купи ╕ не турбуйся: зате ти економиш на дискотеках, март╕н╕ ╕ фарб╕ для волосся (все це тоб╕ протипоказано зовс╕м не з ф╕нансових м╕ркувань).
Те ж саме стосу╓ться ╕ приданого малюка: можна щом╕сяця оновлювати гардероб в бут╕ках (д╕ти до року виростають з одягу, нав╕ть не встигнувши ╖╖ поносити), а можна одержувати реч╕ "по спадку" в╕д друз╕в.

10. Я не створена бути мат╕р`ю
Насправд╕: У кожну з нас вже закладений материнський ╕нстинкт, який повинен п╕дказувати правильн╕ д╕╖. А велика к╕льк╕сть пос╕бник╕в з ваг╕тност╕ ╕ полог╕в забезпечить тоб╕ таку теоретичну базу, яка ╕ не снилася акушерц╕, що приймала 20-30 рок╕в тому пологи у тво╓╖ мами (що, як бачиш, не перешкодило тоб╕ народитися, вирости ╕ задуматися про власну дитину).
Що робити? Записатися в школу материнства. Не обов`язково шукати як╕сь "ел╕тн╕" або "альтернативн╕" клуби: безкоштовн╕ курси при ж╕ноч╕й консультац╕╖ (тепер - майже при кожн╕й) деколи виявляються корисними, оск╕льки там видають не т╕льки обов`язков╕ медико-психолог╕чн╕ знання, але ╕ д╕ляться "закритою" ╕нформац╕╓ю: наприклад, який пологовий будинок у вашому район╕ вважа╓ться кращим ╕ з ким з л╕кар╕в можна домовитися в приватному порядку.

11. Пологи почнуться неспод╕вано, ╕ я не встигну в пологовий будинок
Насправд╕: Повною неспод╕ванкою пологи опинитися не можуть. Адже ╕снують так зван╕ передв╕сники – опуска╓ться жив╕т ╕ легша╓ дихати, в╕дходить слизова пробка ╕ навколопл╕дн╕ води. ╤ взагал╕ перш╕ пологи зазвичай тривають 12-14 годин, так що шанси на те, що дитина народиться у такс╕, прямо скажемо, невелик╕.
Що робити? Регулярно в╕дв╕дуй г╕неколога ╕ ор╕╓нтуйся на дату, яку в╕н вкаже як "дня передбачуваних полог╕в". Проте врахуй, що точно в строк з`являються на св╕т лише 5% немовлят. ╤ абсолютно нормально, якщо пологи починаються за два тижн╕ до або за два тижн╕ п╕сля ц╕╓╖ дати.
Тому, куди б ти не йшла, бери з собою обм╕нну карту, яку тоб╕ видадуть в ж╕ноч╕й консультац╕╖ п╕сля 30-го тижня ваг╕тност╕, — там викладена вся ╕нформац╕я, яка знадобиться акушерам, якщо пологи почнуться раптово.

12. Пологи – це дуже боляче
Насправд╕: Больов╕ в╕дчуття, звичайно, нев╕д`╓мна частина полог╕в. Але ╖х не потр╕бно боятися як чогось немислимого ╕ нестерпного. Страх - це 70% твого болю. Подумай, якби пологи д╕йсно були тортурами, як би ж╕нки вир╕шувалися на народження друго╖, третьо╖ дитини?
Що робити? Попроси свого акушера-г╕неколога розпов╕сти, як завжди проходять пологи, як правильно поводитися на кожному етап╕. Вивчи методи самознеболення (масаж, правильне дихання, горловий сп╕в), подумай, чи потр╕бна тоб╕ присутн╕сть на пологах когось з близьких.
Про всяк випадок д╕знайся, яка анестез╕я ╕ в яких випадках практику╓ться в тво╓му пологовому будинку. Думай про дитину - щастя, яке ти випробу╓ш, побачивши його, примусить забути все, що цьому передувало!

13. Раптом ╕з дитиною буде щось не так
Насправд╕: При нормальн╕й ваг╕тност╕ не нема╓ н╕яких причин пост╕йно хвилюватися про здоров`я майбутнього малюка. Адже в╕н, по-перше, непогано влаштувався там, у живот╕ - з регулярним харчуванням, центральним опалюванням, амортизатором у вигляд╕ навколопл╕дних вод.
А по-друге, в╕н не такий вже безпорадний, як зда╓ться. Вже в ш╕сть тижн╕в в╕н ма╓ мозок, центральну нервову ╕ травну системи. До к╕нця третього м╕сяця в╕н ум╕╓ стискати кулачок. На двадцятому тижн╕ у нього з`явля╓ться волосся. А в двадцять в╕с╕м тижн╕в в╕н вже розр╕зня╓ якнайтонш╕ в╕дт╕нки смаку, добре чу╓, в╕дчува╓ б╕ль ╕ - дума╓! Ц╕каво т╕льки про що?
Що робити? Регулярно проходь вс╕ медичн╕ обстеження ╕ не пан╕куй!
УН╤АН-ЗДОРОВ'Я
 

 


СМОТРЕТЬ ДАЛЕЕ
   
                   
Copyright c 2006 Prepaid Solutions. Все права защищены.